Po udanym starcie w półfinale wojewódzkim nasi dwuboiści 12.06.2019r. w Kraśniku Fabrycznym stanęli do walki w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Dwuboju Nowoczesnym.

Nasi uczniowie ponownie nie zawiedli i po bardzo zaciętej rywalizacji pomimo absencji najlepszego zawodnika Patryka Tylusa, którego godnie zastąpił Michał Kaproń  zajęli III miejsce w województwie.

Dnia 6.06.2019r. w Kraśniku Fabrycznym odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Dwuboju Nowoczesnym (pływanie-100m i bieg-1000m). Nasza reprezentacja po bardzo dobrym występie po raz pierwszy w historii startów w tej dyscyplinie zajęła I miejsce na tym szczeblu rozgrywek, tym samym awansowała do finału wojewódzkiego.

Dnia 4 czerwca 2019 roku w Lublinie odbył się finał XXXVIII Małego Konkursu Recytatorskiego. Turniej Wojewódzki pod patronatem honorowym Lubelskiego Kuratora Oświaty pani Teresy Misiuk zorganizowano w Wojewódzkim Ośrodku Kultury.

Katarzyna Kuźnicka – uczennica klasy I b – zdobyła wyróżnienie za piękną recytację wiersza Bogusława Michalca „Kura i wieprz biorą udział w dyskusji o książkach”.  Podziękowanie otrzymała także p. Anna Kwiecień za przygotowanie Kasi do konkursu.

30 maja 2019 r. w auli Szkoły Muzycznej odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Piosenki Religijnej pod patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik Wojciecha Wilka. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 63 uczestników w wieku od 5 do 14 lat. I miejsce w kategorii klas 0-III zajęła Paulina Cisowska z klasy II F z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim, wyróżnienie zdobyła Agnieszka Nosal z klasy II A. Obie śpiewają w chórku „Promyki Maryi”.